Przeskocz do treści

Mandale od Doroty czyli najpiękniejsze ręcznie malowane na szkle energetyzujące obrazy!

20 Maj 2013

mendale_dorotyMandale już na dobre zagościły w naszej świadomości. Kiedyś kojarzyły się głównie z mandalą buddyjską, która była metodą zaawansowanej pracy wewnętrznej mnicha.

Od czasów gdy C. G. Jung wprowadził ją do pracy terapeutycznej nad sobą i swoimi pacjentami, mandala jest rozpoznawalną formą w naszej kulturze.

Słowo mandala oznacza centrum, obwód lub koło magiczne. Jung kojarzył mandalę z jaźnią – centrum osobowości. Motyw koła obecny jest niemal od zarania dziejów człowieka.

Mandala na szkle pojawiły się dość niespodziewanie w moim życiu. Najpierw malowałam mandale na papierze, ale wkrótce pojawił się pomysł malowania na szkle.

Szkło posiada tą cechę, że ŚWIATŁO może swobodnie przez nie przepływać i wydobywać magię kolorów. Szkło symbolizuje również kruchość i nietrwałość rzeczy, więc idealnie wpasowuję się w ideę tradycyjnej mandali. Szklana mandala na oknie daje więc możliwość oglądania jej wciąż w nowej, zależnej od ŚWIATŁA, odsłonie.

Mandala jest obrazem aktywnym, pozytywnie oddziałującym na nasze życie. Jest to typ obrazu, który transformuje rzeczywistość.

Fenomen mandali polega na tym, że jest to obraz zarówno działający na podświadomość, jak i odbijający to, co w podświadomości ukryte, zepchnięte lub wyparte. 

Mandala obnaża najgłębsze zasoby podświadomości, dzięki niej możemy dotrzeć do źródeł problemów, destrukcyjnych wzorców, psychicznych blokad i przyczyn niepowodzeń.

Za pomocą wybranych środków wyrazu wydobywamy na światło dzienne wszystko to, czego nie umiemy wypowiedzieć.

Najważniejsze jest Twoje odczucie jakie pojawia się, gdy patrzysz na nią. To Ty czujesz, czy mandala wnosi coś do Twojego wnętrza, czy też nie. Jeśli odczucia są pozytywne, mandala oddziałuje terapeutycznie wprowadzając harmonię i równowagę. Mandala więc, to nie tylko ozdoba, ale również energia pozytywnych wibracji zmieniających Twoje wewnętrzne i zewnętrzne otoczenie.

Zapraszamy na bloga Doroty:
www.mojajoga.wordpress.com

oraz do sklepu gdzie można nabyć mendale
www.srebrnaagrafka.pl/sklep/mandaladoroty

Reklamy

From → Artykuły

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: