Skip to content

16 Lipiec 2012

by nnka.wordpress.com

Mistyka Życia

Jak się okazuje Gwiezdne Wrota istnieją nie tylko w fantastyce. Naukowcy z uniwersytetu Iowa pod kierownictwem Jacka Scuddera odkryli sposób na znalezienie takich wrót, dzięki obserwacjom NASA (Satelita THEMIS) i obserwacjom europejskiej sondy „Cluster”. Naukowcy sugerują, że takie portale otwierają się i zamykają nawet do kilkunastu razy dziennie.

Takie portale przeważnie znajdują się dziesiątki tysięcy kilometrów od ziemi w miejscach napierania wiatru słonecznego na pole geomagnetyczne naszej planety.

Mimo, że takich portali jest dużo to według naukowców niektóre są małe i szybko się zamykają ale mniejsza część takich portali jest większa, bardziej stabilniejsza i mogą dłużej się utrzymać.

Do tej pory wiadomo, że przez te portale przepływają duże ilości cząsteczek energetycznych, które mają wpływ na podgrzewanie górnych warstw ziemskiej atmosfery, które z kolei powodują burze magnetyczne i zorze polarne. Jack Scudder nazywa te niewidzialne portale „Punktami X” lub regionami dyfuzji elektronów.

Miejsca występowania takich portali znajdują się na skrzyżowaniu pól…

View original post 135 słów więcej

From → Artykuły

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: