Skip to content

SCENA JAK Z APOKALIPSY. STADO PTAKÓW SPADŁO Z NIEBA

12 marca 2010

Szpaki spadają z nieba (fot. flickr/Ruth L/cc 3.0/ndw/sa)

11.03.2010

W Wielkiej Brytanii wszczęto śledztwo w sprawie makabrycznego wypadku, do jakiego doszło w hrabstwie Somerset. Z relacji świadków wynika, że w jednej chwili z nieba spadło stado szpaków. Większość z nich znaleziono martwych; sześć ptaków, które jeszcze żyły, uśpiono.
Zdarzenie wywołało oburzenie wśród wielu Brytyjczyków. Jak podał dziennik „The Daily Telegraph”, do incydentu doszło w niedzielę w Croxley. Wracająca do domu pielęgniarka zauważyła w swoim ogrodzie przerażający obraz – stado martwych ptaków. Jak powiedział jeden z jej sąsiadów, ptaki po prostu nagle zaczęły spadać z nieba. W całej sprawie najbardziej zastanawiające jest to, że wszystkie spadły do jednego ogrodu. Martwe zwierzęta leżały tuż obok siebie – na polu o średnicy zaledwie 3,5 metra znajdowało się 75 ptaków. Wszystkie miały połamane dzioby oraz nogi i posiadały liczne rany.

Dotąd pojawiło się kilka prób wyjaśnienia tajemniczego wypadku. Według jednej z hipotez, ptaki były ścigane przez jakiegoś drapieżnika, prawdopodobnie krogulca. Według przedstawiciela organizacji broniącej praw zwierząt, szpaki próbując uciec przed agresorem mogły wykonać lot nurkowy, ale ponieważ leciały zbyt nisko, wszystkie uderzyły o ziemię.

Według innej z wersji, ptaki mogły zatruć się chemikaliami, którymi uprzednio spryskano roślinność na której żerowały.

Na razie obrońcy praw zwierząt mają nadzieję, że był to tylko nieszczęśliwy wypadek. Tymczasem 53-letnia Julie Knight, w ogrodzie której znaleziono zwierzęta, nie może wymazać z pamięci przerażającego obrazu. „To było jak coś z horroru, jak z „Ptaków” Hitchcocka. To było absolutnie przerażające.” – opowiada kobieta. „Z nieba padały szpaki. Widział to jeden z moich sąsiadów. Wyglądało to tak, jakby po prostu wypadały z nieba.”

Dodajmy, że do podobnego incydentu, ale na większą skalę doszło w ubiegłym roku w amerykańskim mieście Franklin w stanie New Jersey. Ludzie jadący do pracy i dzieci idące do szkoły – wszyscy byli wówczas świadkami deszczu martwych ptaków, które zaczęły „zasypywać” prywatne posesje, drogi dojazdowe czy samochody mieszkańców. Z nieba spadały głównie szpaki. Obywatele zamieszkujący obszar dotknięty tym dziwnym zjawiskiem zostali wkrótce poinformowani, że są zobowiązani do usuwania padliny, którą zostały zbombardowane ich ogródki. Jedna z mieszkanek naliczyła na swojej działce aż 150 nieżywych czarnych szpaków.


mój komentarz :

„Zwykłe zjawisko nadprzyrodzone”– w roku 1984 w Ekspresie Reporterów (KAW) Jan Tetter opublikował obszerny reportaż pod takim właśnie tytułem, gdzie opisał incydent z martwymi ptakami,które spadały w określonej wysokości ,na podstawie relacji naocznych świadków oraz lekarza weterynarii, który padłe ptaki sekcjonował.Wkrótce , po uzyskaniu zgody Autora opublikujemy ten reportaż.


Reklamy

From → Artykuły

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: