Skip to content

Powroty do dawnych wcieleń

11 lutego 2010

Czym jest reinkarnacja?

Reinkarnacja to powtórne narodziny, to transcendentny nadnaturalny akt, w którym dusza ludzka odradza się w nowym ciele. Regresing to metoda uzyskiwania dostępu do wiedzy o wcześniejszych wcieleniach, przypominanie ich sobie zazwyczaj pod wpływem hipnozy.

Reinkarnacja w Biblii

Jezus wierzył w reinkarnację. W nowym Testamencie znajduje się kilka fragmentów, w których Jezus przemawia językiem dowodzącym, że w jego czasach powszechnie i z całego serca wierzono w koncepcję powtórnych narodzin i karmy. Na przykład w 16. rozdziale Ewangelii według świętego Mateusza dwa wersy (13-15) opisują uczniów Chrystusa dyskutujących nad możliwymi „przeszłymi życiami” ich mistrza: Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów:

„Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?”

W sposób oczywisty Jezus przyznaje, że ludzie w tamtych czasach mawiali o nim jako i inkarnacji jakiejś wcześniejszej osoby, co stanowi dowód na to, iż uczniowie mieli pełną świadomość koncepcji odradzania się duszy w kolejnych ciałach.

Reinkarnacja na Soborze

Najwyraźniej to nie wystarczało późniejszym chrześcijanom. W

553 roku n.e. piąty sobór powszechny w Konstantynopolu postanowił usunąć koncepcję reinkarnacji z liturgii. W oficjalnym oświadczeniu stwierdzono, że: „Jeśli ktokolwiek będzie zakładał wymyślone wcześniejsze istnienie duszy i przyjmował wynikające z tego odrodzenie się duszy, niech dotknie go anatema”. Anatema. Ekskomunika za wiarę w coś, co wyznawał sam Jezus Chrystus.

Oświecenie

Czy idea reinkarnacji jest wiarygodna? Duchowi przywódcy od dawna wierzyli, że narodziny i śmierć to kamienie milowe w życiu duszy, momenty, które powtarzają się wielokrotnie. Indywidualna dusza stanowi część wiecznej kosmicznej matrycy, którą wiele osób uznaje za Boga. Kiedy przeżywamy swoje kolejne żywoty, naszym celem jest stawanie się lepszymi poprzez czynienie dobra, aż osiągniemy jedno z wiecznością- oświecenie- i zostaniemy zasymilowani z powrotem do boskiej jedności. Jak głosi legenda, w dniu, w którym Budda osiągnął oświecenie, przypomniał sobie wszystkie swoje wcześniejsze wcielenia- wszystkie 900 000.

Istota reinkarnacji

Reinkarnacja wydaje się sensowna, jeśli wyznaje się dwie podstawowe zasady: po pierwsze, trzeba wierzyć, że ludzkie istoty mają niewidzialną, wieczną duszę, a po drugie, należy wierzyć, że w interesie wszelkiego życia leży czynienie dobra. Karma, reinkarnacja oraz ewolucja w kierunku ostatecznego oświecenia wydaje się wówczas logiczne. Jednak nawet osoby wierzące w reinkarnację nie do końca są zgodne co do tego, w jaki sposób zachodzi ten proces. Nie ma również jednomyślności w kwestii, jak wiele czasu upływa pomiędzy poszczególnymi inkarnacjami. Niektórzy twierdzą, że przez pewien czas dusza i świadomość ludzka istnieją jako bezcielesny twór unoszący się w wiecznym eterze. Niektórzy uważają, że wszystko to przypomina bardziej prostą i bezpośrednią wymianę: dusza osoby, która umiera, wnika do ciała osoby, która właśnie się rodzi.

źródła: Najdziwniejsze Zagadki Świata Księga 2 / paranauka.pl
Reklamy

From → Artykuły

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: