Skip to content

WOŁANIE DO NIEBA

23 stycznia 2010
autor : Zbigniew Gliński

W roku 1974 z największego na Ziemi radioteleskopu Arecibo (Puerto Rico) w ramach programu SETI (the Search for Extra-Terrestrial Intelligence) został nadany trzy minutowy przekaz w kierunku mgławicy M13, należącej do konstelacji Herculesa. Przemieszczając się z prędkością światła – sygnał ten dotrze do celu za 25 tysięcy lat.

Transmisja skierowana była w przestworza z myślą, że natrafi na jakąś cywilizację, zostanie odczytana przez inteligentne istoty i dostarczy im podstawowe informacje dotyczące życia na Ziemi. Przedsięwzięcie ma spore szanse powodzenia bowiem w tym skupisku Herculesa znajduje się blisko 300 tysięcy gwiazd.

„stacja nadawcza”

– radioteleskop Arecibo o średnicy 305 m, Puerto Rico (foto: Tony Acevedo)

Transmisja przeprowadzona została 16 listopada 1974 roku, składało sie na nią 1679 impulsów kodu binarnego, nadane zostały na częstotliwości 2388 MHz(12,6 cm).

„miejsce odbioru”

– radioteleskop Hampshire na terenie Chilbolton w Anglii (foto: Paul Vigay)

W dwadzieścia siedem lat póżniej, 19 oraz 21 sierpnia 2001 roku, na zamkniętym terenie stacji naukowo badawczej radioteleskopu Hampshire w Angli zostały odkryte dwa piktogramy zbożowe.

Po dokładnej analizie jednego z piktogramów okazało się, że jest on odpowiedzią na transmisję z Arecibo. Piktogram ten można rozpoznać jako tablicę o 73 rzędach po 23 kolumny znaków w każdym – łatwo można policzyć, że powierzchnia tablicy odpowiada 1679 znakom binarnym zrealizowanej wcześniej transmisji – lecz nikomu dłuższy czas nie przyszło do głowy aby te dwie informacje ze sobą skojarzyć. Nikt nie spodziewał się, że odpowiedź na nasze zawołanie do nieba nadejdzie tak szybko.

O  CZYM  MÓWI  PIKTOGRAM  Z  ANGLII

Niezależnie od wszystkiego badacze czym prędzej przystąpili do odczytywania zakodowanej w piktogramie informacji, niesamowita treść przekazu głośnym echem rozchodziła się po świecie, aż została skojarzona z przekazem sprzed 27 lat. Obie tablice wyglądały niemal identycznie, jednak niesamowicie interesujące okazały sie różnice.

– porównanie wysłanej (rys. z prawej) i odebranej informacji (piktogram z lewej strony zdjęcia)

Na zestawieniu obok przedstawiony jest piktogram z Chilbolton oraz graficzny obraz treści przekazu z 1974 roku z Arecibo. Górna część tablicy to klucz do odczytania informacji, mówi o sposobie zamiany układu dziesiętnego na binarny system dwójkowy. W dalszej części podane były dane o pierwiastkach decydujących o życiu na Ziemi, informacja o dwuzwojnej spirali naszego DNA, lokalizacji Ziemi jako trzeciej planety układu słonecznego, o liczebności, wzroscie i graficzny wygląd osobnika naszej cywilizacji, na samym dole tablicy przedstawiony został graficzny wygląd i wielkość nadajnika z jakiego dokonano transmisji sygnału.

Zobaczmy teraz jakie informacje znalazły się na piktogramie z Anglii. Twórcy tego piktogramu informują nas, że podstawowym składnikiem budowy ich ciała jest krzem o liczbie atomowej 13; kształt podwójnej spirali DNA jest odmienny; średni wzrost populacji określono na 100 cm, a kształt ciała widoczny jest na zdjęciu; liczebność populacji określono na 21 miliardów (liczebność naszej populacji wynosiła w 1974 roku 4,29 miliarda); mieszkają na Jowiszu, Marsie oraz Ziemi; w miejscu gdzie znajdowały się informacje o nadajniku z Arecibo, rozpoznany został kształt piktogramu znalezionego w 2000 roku na sąsiednim polu w Chilbolton.

– piktogram z 2000 roku, Chilbolton (foto: Lucy Pringle)

Należy przyznać, że zbieżność wyglądu sugerowanego nadajnika obcych z piktogramem z 2000 roku jest duża, co jednak on sobą przedstawia … prawdopodobnie wyjaśnia mechanizm powstawania piktogramów oraz ma wiele wspólnego z obserwowanymi w tym czasie kulami.
Sugestia, że cywilizacja ta zamieszkuje Jowisz odnosi się raczej do znanych nam księżyców Jowisza : Europy, Callisto, Ganymede oraz Io. Jeśli chodzi o Marsa, najnowsze teorie naukowe oraz badania potwierdzają możliwość istnienia na nim prostych form życia.

Planety Ziemia opisywać chyba nie potrzeba, że istnieje na niej życie wszyscy dobrze wiemy … lecz gdzie jest ta krzemowa cywilizacja, o której wspomina odebrana informacja ?

Cała historia wydaje sie być nierealna … zastanówmy się czy można ją traktować poważnie … zobaczmy co przemawia przeciw:
– sygnał nie zdążył dotrzeć do mgławicy M13, dotrze tam za 25 tyś lat;
– odpowiedź otrzymaliśmy w postaci piktogramu, a on może być falsyfikatem;
– nie znamy form życia opartych na krzemie i wydaje się niemożliwym aby takie życie istniało;
– na Ziemi nie ma innej cywilizacji prócz naszej, na Marsie nie ma żadnej.

Kiedy jednak odrzucimy na bok pychę i naukowe zarozumialstwo okaże się, że jesteśmy maluczkimi, zagubionymi istotami we wszechświecie, zdanymi na łaskę sił natury – tak naprawdę to niewiele o niej wiemy. Wykazując więcej pokory – zrozumiemy, że świat jest inny niż nam się to obecnie wydaje.

PODSUMOWANIE  NIEZWYKŁEJ  INFORMACJI

Aby wykazać sie dobrą wolą i nie odrzucać donesień zbyt pochopnie … pozbierajmy argumenty przemawiające za prawdziwością tej informacji :
– piktogram powstał na zamkniętym terenie stacji, przez 3 lata nikt z circlemakers’ów nie przyznał się do niego;
– odpowiedziała nam cywilizacja mieszkająca na Ziemi – nie musimy więc czekać na dotarcie sygnału do M13;
– naukowcy od dawna pracują nad zbudowaniem komputera biologicznego (opartego na bazie węgla)
i zastąpienie nim krzemowego – wynika z tego, że węgiel i krzem mogą być współwymienne;
– do dzisiaj nie wiemy kto z nami bawi się w robienie piktogramów;
– kto powiedział, że licznie obserwowane UFO musi pochodzić z innych galaktyk, dlaczego uparli się oni latać
właśnie do nas i nic nie załatwiwszy odlatują spowrotem ?

Z dnia na dzień coraz więcej naukowców jest skłonnych uznać możliwość istnienia świata niewidzialnej materii. Choć istnienie niewidzialnego świata wciąż pozostaje niezrozumiałe, badacze tych zjawisk stykają się z nim niemal codziennie. W foto galerii możecie ten świat zobaczyć na moich zdjęciach.
W dziale energetycznych form bytu znajdziecie dużo informacji w temacie wciąż mało rozpoznanych form życia.

SPOTKANIE  ZE  SZKLANĄ  CYWILIZACJĄ

Następnego dnia po powrocie z jednodniowego wypadu do Wylatowa, podczas przeglądania zdjęć zwróciliśmy uwagę na dziwną, ciemną plamkę o kształcie kulistym, widoczną na dalszym planie ponad horyzontem – zdjęcie nie było pojedyńcze, była to seria ujęć z różnych miejsc obserwacji.

Powodem naszego zatrzymania się w tym miejscu były okazałe legi zbóż z widocznymi, stojącymi kępami w jej środku. Pole to znajdowało się tuż przy drodze z Włocławka do Kruszwicy, około 20-30 km za Włocławkiem. Podczas fotografowania dziwnie położonego zboża, żadnego obiektu na niebie nie było widać, nie słyszeliśmy też żadnych odgłosów, nic nie zwróciło naszej uwagi na wydarzenia przebiegające na drugim końcu tego pola.

– ciemna plamka na niebie (foto: Dawid Gliński)

Była to środa 21 lipca 2004r., jakieś 2,5 godziny przed zachodem słońca … obserwację prowadziliśmy w kierunku zgodnym z promieniami słońca … ciemna plamka widoczna jest ponad drzewami odległymi około 400-500 metrów od naszej drogi … jest to szóste zdjęcie, jakie wykonaliśmy w tym miejscu, razem jest ich dziewięć.

Po dokładnych oględzinach całego zestawu okazało się, że na pierwszym zdjęciu widoczny jest srebrzysty dysk pochylony pod kątem 30 stopni względem horyzontu, skręcający w kierunku drzew nad którymi następnie ukazała się ciemna plamka. Utrwalona sekwencja wydarzenia utwierdzała nas w prawidłowej identyfikacji obiektu, mieliśmy pewność że jest to UFO. Zastanawiającym było – dlaczego obiekt ten widoczny jest na pierwszym i szóstym zdjęciu, a nie jest on widoczny na pozostałych – gdzie do licha on się podział ?

Olśnienie przyszło następnego dnia, podczas analizy zdjęć w zestawieniu … dreszczyk przeszedł mi po plecach. Na wszystkich zdjęciach utrwalone zostały jakieś dziwne zjawiska w obszarze drogi pomiędzy zabudowaniami na końcu tego pola … dzieje się tam coś co trudno jest wyjaśnić, coś co zaprzecza zdrowemu rozsądkowi i dotychczasowej wiedzy nauki.

– srebrzysty obiekt (foto: Dawid Gliński)

Anomalie zaczynają się od pierwszego zdjęcia – w tym samym czasie kiedy widoczny jest na niebie srebrzysty dysk, równocześnie widoczny jest … przyczajony za drzewem srebrzysty obiekt (w lewej części zdjęcia). Unosi się on nad ziemią na wysokości około 1,5 metra, jego rozmiary szacuję na około 3 metry wysokości oraz 3 metry szerokości. Na czwartym zdjęciu dość wyrażnie widoczne są szczegóły konstrukcyjne tego pojazdu, on wciąż tam jest. Obserwację utrudnia zbieżność jego koloru z kolorem tła, lecz wyraźnie widać że dalszy plan został przysłonięty tym obiektem.

Po prawej stronie od srebrzystego obiektu … w prawej połowie u podstawy zdjęcia, za wysokimi drzewami widoczny jest płaski metalicznego koloru lej o szerokości 6-7 metrów, a przy prawej krawędzi zdjęcia widoczny jest niewidzialny UFO. Tak to nie pomyłka .. widoczny jest niewidzialny pojazd, niewidzialny bo jest on jakby przezroczysty … widoczny jest ślad pozostawionych anomalii – tą sytuację uwidacznia zdjęcie zamieszcone poniżej.

– znikające ufo (foto: Dawid Gliński)

Kiedy wpatrzymy się w to zdjęcie – jasnym stanie się dlaczego tą cywilizację można nazwać SZKLANĄ CYWILIZACJĄ.
W centralnej części zdjęcia, tuż ponad gruntem, na tle widocznej kępy drzew o szerokości blisko 30 metrów , w obszarze sięgającym więcej jak połowa wysokości drzewa … znajduje się pojazd szklanej cywilizacji.
Ich pojazdy i oni sami są dla naszego wzroku niewidoczni, dopiero po wykonaniu zdjęcia można ustalić miejsce ich pobytu … zdjęcie to dowodzi istnienia na Ziemi takiej przezroczystej cywilizacji.

Jest to cywilizacja jak najbardziej materialna – tyle że ich materia jest dla nas fizycznie nienamacalna, podobnie jak oni przenikają bez problemu przez naszą materię – tak samo i my możemy przejść na wylot przez ich pojazd czy inny obiekt i nawet nie zorientujemy się, że takiego cudu dokonaliśmy. To co można zaobserwować na tym zdjęciu jest energetycznym śladem, powstałym w wyniku fizycznego oddziaływania ich materii z naszą.

Przywołując z pamięci informacje pozyskane z piktogramu znalezionego w 2001 roku w Chilbolton, w Anglii o krzemowej cywilizacji zamieszkującej na Ziemi – oraz patrząc na zdjęcie znikającego UFO, nalezy stwierdzić że zdjęcie to jest koronnym dowodem na prawdziwość przekazu jaki został odebrany od tej cywilizacji.
Co więcej – utrwalona sekwencja zdjęć, obrazujących pojawienie się tego pojazdu w okolicy legów zbożowych dowodzi pochodzenia kręgów zbożowych od tej cywilizacji.

Wniosków jakie nasuwają się jest wiele – bezsprzecznie ten przełomowy moment ujawnienia niewidzialnej cywilizacji, odpowiedzialnej między innymi za powstawanie kręgów zbożowych

– MOZNA NAZWAĆ ODKRYCIEM SZKLANEJ CYWILIZACJI –

Jest też pare smutnych wniosków :
– nasz poziom techniki i nauki nie daje możliwości wykrywania i obserwacji tej cywilizacji na bieżąco,
– tymczasem oni mają świetne rozpoznanie tego czym my się zajmujemy,
– nasza nauka nie jest w stanie wytłumaczyć tego fenomenu obecności niewidzialnej cywilizacji na Ziemi,
– fakt zaistnienia takiego zbiegu okoliczności – uchwycenia obiektu na zdjęciach przy okazji fotografowania legów   zboża – świadczyć może o dużej liczebności podobnych kontaktów dla nas niepostrzegalnych.

Na stronach Zagadkowej Grawitacji zebrane zostało w całość wszystko co może być pomocne w ustaleniu miejsca pobytu i zobaczenia SZKLANEJ CYWILIZACJI.

Pierwsza publikacja    dnia 25.07.2004
Opracowanie drugie   dnia 15.01.2005

w oparciu o doniesienia :
„The Chilbolton ‚Arecibo message’ Formation” – Paul Vigay       (http://www.cropcircleresearch.com/articles/arecibo.html)
„Self-Decoding Messages” by John Walker                                 (http://www.fourmilab.ch/goldberg/setimsg.html)
miesięcznik „Nieznany Świat” nr. 6/2003 -„Hipoteza Matti Pitkanena” autor Andrzej Brodziak

Moj komentarz – Stanisław Barski:

Jedna z setek fotografii wykonanych w pobliżu piktogramów zbożowych w Holandii przez Roberta v/d Broekea doskonale uzupełnia tok rozumowania Autora artykułu !!!


August 4, 2009 – Partially materialized (?) „UFO” photographed at Zavenbergen
crop circle field — first of three sequential shots, using Nancy’s camera.
Photo: Robbert v/d Broeke

Poniżej jedna z fotografii wykonana przez nas w miejscu manifestacji UFO we Włocławku


Pan Zbigniew Gliński idzie we właściwym kierunku !!!

From → Artykuły

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: