Skip to content

Niezwykła obserwacja UFO na Islandii

14 grudnia 2009

W ostatnich dniach ujawniono niezwykły incydent z udziałem domniemanych kosmitów, do którego doszło na Islandii. Wydarzenie miało miejsce pół roku temu. Grupa mieszkańców islandzkiej osady Lyngdalsheidi wybrała się na przejażdżkę skuterami śnieżnymi.

Zima wciąż jeszcze trwała, ale pogoda była piękna, więc wykonano kilka zdjęć lodowych pejzaży. Na jednej z fotografii po powiększeniu obrazu ukazał się niezwykły obiekt, który z braku innego określenia trzeba nazwać Niezidentyfikowanym Obiektem Latającym (UFO).

Według hipotezy serwisu The Alien Seeker News, który pierwszy podał informację o tej obserwacji, sfotografowany Niezidentyfikowany Obiekt Latający powiązać można z przypowieściami o istotach, o których pierwsze świadectwa docierają do nas z islandzkich legend. Chodzi tu o małe, szarego koloru istoty, trochę podobne do elfów, trochę do krasnali, które nazywane są tam huldufolk.

Ufolodzy wiążą to z legendami o małych szarych ludzikach

Huldufolk nie cieszą się na Islandii dobrą sławą, bo według starych opowieści sięgających jeszcze czasów Wikingów, te karłowate stworzenia specjalizują się w porywaniu małych dzieci. Dziś zaś, według teorii niektórych ufologów, mali, szarego koloru obcy z kosmosu porywają ludzi, by prowadzić na nich badania.

Opierając się na analogii między ludowymi przypowieściami, a innymi opisanymi wcześniej kontaktami z obcymi, badacze tematu z serwisu The Alien Seeker News sugerują, że islandzkie legendy mówią o tym samym, co współcześni ludzie twierdzący, że porwali ich ich kosmici.

Tak więc nie byłby to pierwszy przypadek zapędzenia się UFO na Islandię, które, jeśli teoria ta jest słuszna, nawiedzają wyspę od czasów starożytnych. Czego tam szukają? Jak wiadomo, Islandia jest ważnym punktem strategicznym…

Tadeusz Oszubski

Reklamy

From → Artykuły

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: