Skip to content
Tags

Mustang F-51 kontra UFO

30 listopada 2009

7 stycznia 1948 r Air Technical Intelligence Center w USA zdobył ostateczną odpowiedź na na pytanie,czym są UFO.

Co do istnienia UFO już wówczas ATIC nie miał najmniejszych wątpliwości.

Jedyny  problem, z którym ATIC miał do czynienia sprowadzał się do dylematu,czy UFO są produktem inżynierów rosyjskich czy pozaziemskich.

Tego właśnie dnia setki wojskowych i cywilnych pracowników przebywających w Centrum Dowodzenia wojskowego lotniska w Godman Field w stanie Kentucky , w Madisonville i Fort Knox obserwowały na niebie olbrzymi  latający obiekt.

Dowódca bazy płk. Guy F. Hix ,podejmuje decyzję o wysłaniu eskadry samolotów  pościgowych   w celu identyfikacji i przechwycenia tajemniczego obiektu. Eskadra wraca akurat na lotnisko.

W międzyczasie liczba widzów obserwujących manewry obiektu wzrasta do około tysiąca…

Dwa z samolotów odrzutowych z powodu braku paliwa musiały  lądować.

Tylko dowódca eskadry kapitan Thomas Mantell,doświadczony pilot myśliwca kontynuował

lot.Podążał za UFO ,które było cały czas widoczne na ekranach wojskowych radarów. Bieżąco przekazywał drogą radiową swoje spostrzeżenia i meldował o podejmowanych czynnościach.

Opisał obiekt jako „niezwykle duży dysk,o średnicy około siedemdziesięciu metrów ,na powierzchni widoczne były jakieś pierścienie i kopuła wirująca błyskawicznie wokół własnej osi”.

O godz. 15.09  Mantel melduje :

„Podchodzę bliżej,chcę mu się lepiej przyjrzeć.Obiekt znajduje się teraz dokładnie nade mną,połyskuje,metalicznie błyszczy.Otacza się jasnym,żółtym światłem.Zmienia kolor na czerwony,pomarańczowy. Jest olbrzymi ! Wznosi się błyskawicznie. Teraz leci z moją prędkością , czyli 600 km/godz.Wchodzę na 7000 m ,może uda mi się bliżej go podejść. Ucieka błyskawicznie”.

Oto oryginalny zapis rozmowy :

15:09 Mantell: Wysokość 10 400 stóp [3170 metrów]. Jeszcze nic.
15:11 Mantell: Już jest. W kształcie dysku. Olbrzymi. Trudno ocenić. Jakieś 70 metrów średnicy. Górna część obiektu ma pierścień i kopułę. Wydaje się, że błyskawicznie obraca się wokół pionowej osi. Wysokość 10 500 stóp [3200 metrów].
15:12 Hammond: Widzę też. Fotografuję. Mantell idzie prosto na niego. Obiekt jest dobre 1500 metrów nade mną. Próbuję podejść bliżej. Włączył się także lewy pilot.
15:14 Mantell: Jeszcze 900 metrów. Lecę niemal dwukrotnie szybciej. Dogonię go w każdym wypadku. Wygląda jak z metalu, błyszczy. Otacza się jasnym, żółtym światłem. Zmienia kolor. Czerwony. Pomarańczowy.
15:15 Mantell: Odległość nie więcej jak 350 metrów. Przyśpiesza. Próbuje uciec. Skręca w górę pod kątem 45 stopni.
15:16 Hammond: Mantell prawie go dosięgnął. Już tylko parę metrów. Dysk leci prędzej. Nie dogonię go. Mantell zniknął w chmurach. Proszę o zgodę na lądowanie.
15:17 Clemmons: Nie dam rady. Proszę o zezwolenie na lądowanie.

W tym momencie łączność radiowa nagle się urwała i przez prawie godzinę los kapitana Mantella był nieznany. Posiadany przez Mantella zapas paliwa pozwalał mu  na kilkanaście minut lotu. Jego samolot nie wracał jednak na lotnisko . Pułkownik Hix podjął  decyzję o wszczęciu akcji poszukiwawczej. Krótko po godzinie 16:00 natknięto się w odległości 130 mil od Madison na rozproszone na przestrzeni wielu kilometrów szczątki samolotu Mustang F-51.

Szczątki  samolotu były wg żołnierzy , kolegów z jednostki kapitana, podziurawione jak sito.

Najbardziej prawdopodobne jednak wydaje się, iż ciała Mantella w ogóle nie odnaleziono. Siła eksplozji mogła być na tyle duża, że ciało pilota po prostu przestało istnieć.

Szczegółowe badanie wypadku przeprowadziła wieloosobowa komisja składająca się z naukowców oraz specjalistów wojskowych pod przewodnictwem astronoma, profesora Liddella. Komisja doszła do wniosku, że Mantell zaatakował ścigany przez siebie obiekt pozaziemskiej cywilizacji, a ten obiekt przyjął  walkę i zniszczył samolot. Orzeczenie tej komisji nigdy nie ujrzało światła dziennego.

Karolina & Kamil listopad 2009

From → Artykuły, Galeria

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: