Skip to content

Zagadka Kryształowej Czaszki

19 listopada 2009
Zagadka Kryształowej Czaszki

Autorem tekstu jest Anna Wrzosek

Sekrety i magiczna moc Czaszki Przeznaczenia

Kryształowa Czaszka z Lubaantum została nazwana przez swoich odkrywców„ Czaszką Przeznaczenia”. Już od pierwszych chwil, kiedy na nowo odkryta ujrzała światło dzienne zaczęła okazywać swoją tajemniczą moc wpływania na uczucia i psychikę ludzi. Tubylcy z plemienia Kekchi Maya, którzy pracowali przy wykopaliskach na jej widok dostali prawdziwej euforii. Majowie przez dwa tygodnie tańczyli, płakali ze szczęścia i radowali się, a potem rozpoczęli przy wtórze bębnów odprawianie rytuałów. Cześć jaką jej oddawali zdumiała archeologów.
Do jakich celów służyła więc czaszka? Czy była wyrocznią, wyrafinowaną kryształową kulą przepowiadającą przyszłość? Czy raczej była związana z obrzędami śmierci? Majowie pracujący z Anglikami uważali ją za genialny przekaźnik magicznych mocy, w dodatku bardzo stary, bo liczący sobie 3600 lat. Stary szaman, kiedy tracił siły szukał swego następcy. Gdy go znalazł – odprawiali wspólnie ceremoniał. Starzec i młodzieniec kładli dłonie na czaszkę, cała tajemna wiedza kapłana za pośrednictwem czaszki przechodziła na młodego adepta, po czym odchodzący szaman zapadał w głęboki trans, a potem odchodził w wieczność.
Jeszcze dzisiaj Kryształowa Czaszka posiada silne pole elektromagnetyczne, które ponoć niszczy nawet dyski komputerowe znajdujące się w jej pobliżu, ale powiastki o tym, że przynosi tylko nieszczęście należy przyjmować z przymrużeniem oka… Ponoć czarną legendę zawdzięcza samemu Frederickowi Mitchellowi – Hedgesowi, który lubił straszyć tajemniczą czaszką …swoich gości. Ten pierwowzór Indiany Jones, wzbogacił się ostro grając na giełdzie, ale zamiast spokojnego życia angielskiego gentlemana wolał życie ekscentrycznego awanturnika. Uwielbiał hazard, ryzyko, ale przede wszystkim pragnął odnaleźć zaginioną Atlantydę. Wierzył, że to ona, a nie Bliski Wschód była kolebką cywilizacji, dlatego też finansował i osobiście brał udział w wielu wyprawach archeologicznych. Pod koniec życia osiadł na zamku w Berkshire i tam w stylowej jadalni pokazywał gościom piękną czaszkę opowiadając przy tym niestworzone rzeczy. Po jego śmierci czaszkę otrzymała Anna, która stała się jej wierną strażniczką, przyjaciółką i propagatorką . Zmarła w 2007 roku w wieku stu lat odkrywczyni uważała, że jej piękna czaszka przynosi ludziom dobro, pokój i radość. A co najważniejsze nie chowała jej przed światem, zwyczajni ludzie, gwiazdy ekranu, naukowcy, konserwatorzy sztuki podziwiali jej perfekcyjne wykonanie i badali ją odkrywając przy okazji jej niezwykłe sekrety.

Najciekawsze wrażenia opisał Frank Dorland w „Holy Ice”, konserwator sztuki, który od 1964 do 1970 roku badał czaszkę. Jego spostrzeżenia nie były tak optymistyczne jak Anny, uważał, że czaszka otoczona jest wyraźną aurą, a w jej oczodołach i na przezroczystych ściankach pojawiają się wizje nieznanych wojen, bitew, krajobrazów, ludzi. Nieraz doświadczał także dziwnych zjawisk akustycznych. Czaszka …śpiewała, wydawała dźwięki przypominające grę dzwoneczków, czasami też roztaczała dość przyjemny zapach, a także obracała się wokół własnej osi. Wnioski naukowca były dość niesamowite, bowiem stwierdził, że niezwykły eksponat to rodzaj pamięci komputerowej ze starożytności, odczytamy jego przesłanie, gdy nauczymy się programować naturalne kryształy. Czaszka skrywała także wiele innych tajemnic.
Dzięki rekonstrukcji twarzy czaszki dokonanej przez specjalistów od kryminalistyki, wiemy, że jej anatomiczny pierwowzór należał do ładnej, młodej kobiety, która jednak była ….przedstawicielką nieznanej obecnie, zaginionej rasy.

Od początku badaczy zastanawiał także fakt, jak przedstawiciele starożytnej cywilizacji, na tak niskim poziomie rozwoju technicznego, potrafili stworzyć dzieło, które dzisiaj jest prawie niemożliwe do wykonania?
Ten niezwykle piękny przedmiot waży ponad 5 kilogramów, ma długość 17, 8 cm i poza tym, że jest zbudowany z kwarcu, (podobnie jak obecne chipy stanowiące pamięć komputerów), nie wiemy o nim wiele więcej. Jakiej techniki i kiedy użyto do stworzenia czaszki – tak perfekcyjnie gładkiej? Kryształ kwarcowy obok diamentu jest najtrudniejszym materiałem do obróbki, a do oszlifowania Czaszki Przeznaczenia nie użyto żadnych narzędzi mechanicznych. Zostaje więc mozolna praca rąk, wygładzanie powierzchni piaskiem, co jak obliczyli naukowcy dało pracę kilku pokoleniom, bo trwało około trzystu lat. Zdumiewa także jej anatomiczna dokładność. Czaszka ma ruchomą żuchwę, która przy najlżejszym dotknięciu rusza się, co sprawia chwilami wrażenie jakby przemawiała. U jej podstawy wycięto pryzmat, który pozwala rozczepiać strumień światła, kiedy podświetlimy ją od dołu, puste oczodoły zaczynają świecić, a wydrążone kanaliki na łukach policzkowych błyszczą dając niesamowite efekty optyczne. Możemy sobie tylko wyobrazić, jakie oszałamiające wrażenie musiała robić mówiąca, śpiewająca , błyszcząca niczym fajerwerk trupia czaszka w mrocznej świątyni w trakcie mistycznych ceremonii, ale czy jest to na pewno jedynie pamiątka po dawnym kulcie? A może to raczej spadek po wymarłej cywilizacji Atlantydów lub dar kosmitów przybywających na ziemię z innych, zamieszkałych planet?

13 sióstr z Atlantydy i zagubiona ludzkość

Indianie mają piękną, prastarą legendę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Otóż na świecie istnieje 13 kryształowych, śpiewających i mówiących czaszek, które są przechowywane w różnych świątyniach Tybetu oraz obydwu Ameryk. Zawierają one wiedzę o największych tajemnicach ludzkości , życia oraz wszechświata. To spadek po wysoko rozwiniętej cywilizacji, którą pochłonął kataklizm .Pewnego dnia zagubione siostry znowu się spotkają w jednym miejscu, zostaną ustawione w jednej linii i dzięki temu ludzkość uzyska dostęp do ich zbiorowej mądrości. W podaniach tych ważną rolę odgrywa data 21 grudnia 2012 roku. Czaszkom przypisuje się także funkcje ochronną, wiedza o nich ujawni się w okresie zagrożenia ludzkości i być może uratuje ją nawet przed zagładą.
Czirokezi dodają do legendy wątek kosmiczny, uważają, że w dwunastu czaszkach zawarta jest wiedza z dwunastu zamieszkałych planet w kosmosie. Najmłodszą planetą, gdzie rozkwitło życie była ziemia i ona stała się matecznikiem 13 czaszki, która zarządza pozostałymi. Czaszki są ukryte w świątyniach, bo muszą być rozdzielone, kiedy bowiem są razem – ich moc sprawcza jest ogromna, co w rękach niedojrzałej ludzkości może doprowadzić do zagłady.

Legenda ta stała się źródłem wielu fantastycznych domysłów. W czasie II wojny światowej Hitler i Himmler ponoć zaciekle poszukiwali kryształowych czaszek podobnie jak innych przedmiotów okultystycznych aby przejąć władzę nad światem i umysłami ludzkimi. Inni z kolei wykorzystywali uzdrowicielskie właściwości tajemniczych przedmiotów, wierząc, że za pomocą czaszek docierają do własnej i zbiorowej podświadomości. Ponoć to same czaszki wybierają sobie strażników swojej tajemnicy, a ci którzy o nich piszą, czytają lub je badają przyciągają się nawzajem w przedziwnych okolicznościach życiowych, tak jakby czaszki potrafiły się ze sobą porozumiewać i w irracjonalny sposób energetycznie wiązały ludzi ze sobą. Wiadomo dzisiaj o sześciu siostrach z Atlantydy, które czuwają nad ludzkością, a także rozpalają wyobraźnię ludzi . Trzy znajdują się w muzeach we Francji, USA i Wielkiej Brytanii, choć ostatnio czaszki z British Muzeum w Londynie oraz Muzeum Człowieka w Paryżu zostały uznane za falsyfikaty, to nadal budzą żywe zainteresowanie. Pozostałe, uważane za starożytne zabytki sztuki , znajdują się w rękach prywatnych – Max, Sha Na Ra i Czaszka Przeznaczenia udowadniają, że historia starożytnych cywilizacji bywa wciąż tajemniczą, nie zapisaną księgą, która czeka na odważnego następcę archeologa Indiany Jones.

Czaszka Przeznaczenia

Reklamy

From → Artykuły

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: