Skip to content

CZY STARY TESTAMENT I KORAN ZAWIERAJĄ KOD KOMPUTEROWY ?

19 listopada 2009

W książce „Wie wirklich ist die Wirklichtkeit ?” Paul Watzlawik rozważa różne formy kontaktu z innymi istotami : „Nagłe dysponowanie bardzo zaawansowaną wiedzą,która kazała by naszemu umysłowi dokonać niespodziewanego skoku o tysiące lat bez możliwości stopniowego jej przyswajania,mogłoby mieć niewyobrażalne skutki”.

I tu zgadzam się z Waltzwikiem-natłok informacji może mieć dwojaki skutek: albo człowiek zamyka się przed nowymi wiadomościami i zachowuje się tak,jakby nie istniały,albo traci kontakt z rzeczywistością. Obydwa zachowania można zdefiniować jako obłęd.

Dlatego nadal twierdzę,że taki kontakt nie nastąpi w najbliższej przyszłości !

Hipoteza mimikry Fiebaga mówi m.in. o świadomym technicznym zapowiadaniu przyszłych kontaktów.Upatruje je w wynikach badań poncha z Guadelupe i interpretuje jako zamierzone,aczkolwiek na razie ukryte pośrednie ogniwa pomiędzy formami kontaktu niejawnego i jawnego.

Także wiadomości ukryte w starych tekstach religijnych mogłyby być dla ludzkości wskazówkami…

Sensacyjne odkrycie dwóch izraelskich naukowców w 1988 r odbiło się szerokim echem w światowych mediach.Znany niemiecki dziennikarz Wolfgang Altendorf napisał wówczas na ten temat dwustronicowy artykuł dla gazety „Basler Zeitung”.

Według niej znawca Biblii Moshe Katz i informatyk Menachem Wiener z Israel Institute of Technology w Hajfie natknęli się podczas analizy tekstu Starego Testamentu -opartej na obliczeniach komputerowych-na struktury matematyczne i wzory literowe.

Wzory te powtarzają się we wszystkich pratekstach bibilijnych i wskazują-zdaniem obu naukowców-na jednego autora. Jest to stwierdzenie brzemienne w skutkach,bowiem odmienne od powszechnie przyjętych paradygmatów,że Biblia jest dziełem wielu twórców.

WZORY SĄ ZASKAKUJĄCE

Na przykład co  50  liter spotyka się w Księdze Rodzaju słowo thora,słowo  elohim(określenie Boga) pojawia się co 26 liter.

W regularnych odstępach znajdują się w tekście przypuszczalnie „zaszyfrowane słowa mające bezpośredni związek z tym miejscem w tekście,w którym były ukryte”.

Katz i Wiener twierdzą na tej podstawie,gdzie znajdują się groby Adama i Ewy,o czym nie mówi biblia bezpośrednio; „Przez specyficzne liczenie liter imiona  Adam i Ewa pojawiają się w miejscu,gdzie opisany jest grobowiec Abrahama i Sary-prarodziców narodu żydowskiego”

Izraelscy naukowcy odkryli jeszcze coś co narobiło sporo zamieszania.

Sięgnęli po ustęp 9. Księgi Estery,który zawiera uzasadnienie żydowskiego święta Purym:

„W dwunastym miesiącu,to jest w miesiącu Adar,trzynastego dnia,gdy rozkaz królewski i jego ustawa miały być wykonane,a wrogowie Żydów spodziewali się wziąść górę nad nimi,nastąpiła odmiana taka,że Żydzi wzięli górę na tymi,którzy ich nienawidzili.Mianowicie Żydzi zebrali się po miastach, gdzie byli we wszystkich prowincjach króla Achaszwerosza,aby podnieść rękę na tych,którzy pragnęli ich zguby.I ani jeden im się nie opierał,gdy strach przed nimi padł na wszystkie ludy.{…} I zabili Żydzi wszystkich swoich wrogów mieczem,drogą zabójstwa i zagłady, i robili z tymi,którzy ich nienawidzili,co chcieli. W samym zamku w Suzie wymordowali Żydzi i wygubili pięciuset mężów. A Parszandatę,Dalfona,Aspatę,Poratę,Adalię,Aridatę,Parmasztę,Arisaja,Aridaja i Wjezatę.Tych dziesięciu synów Hamana , syna Hammedaty,gnębiciela Żydów,wymordowali,lecz na ich mienie ręki nie podnieśli”.

Wynika z tego wniosek,że wszystkich dziesięciu synów Hamana zamordowano.

Kilka wersetów dalej jest to dobitnie oznajmione po raz wtóry:

„Tego samego dnia dotarła wieść o liczbie wymordowanych na zamku w Suzie do króla.Wtedy rzekł król do królowej Estery : Na zamku w Suzie wymordowali i wygubili Żydzi pięciuset mężów oraz dziesięciu synów Hamana”.

Ucieszony takim obrotem spraw król,chce spełnić jakieś życzenie królowej: „Jaka jest dalsza twoja prośba?Będzie ci ona spełniona,a czego sobie jeszcze życzysz , stanie się”.

Estera się nie waha: „Jeśli król uzna to za dobre,to niech wolno będzie także jutro Żydom będącym w Suzie postąpić jak dziś i niech dziesięciu synów Hamana powieszą na szubienicy”.

Czy to nie dziwne ?

Król dowiaduje się ,że zabito dziesięciu synów jego zagorzałego przeciwnika-wroga-,a królowa prosi , aby właśnie tych dziesięciu synów ponownie (!) zabito.

To jedno z wielu miejsc w Starym Testamencie,które spędza sen z powiek najznamienitszym teologom.

Werner i Katz długo na tym zastanawiali się,kiedy nieoczekiwanie zanaleźli sensacyjne rozwiązanie :

„Nagle stwierdziliśmy,że na liście powieszonych synów Hamana trzy hebrajskie litery, mianowicie taf,szin i sajin napisane są drobniejszym pismem, a więc są w pewnym sensie oznaczone”.

Litery te oznaczają według hebrajskiego kalendarza rok 1946 w kalendarzu gregoriańskim.

16 października 1946 r Międzynarodowy Trybunał w Norymberdze nakazał wykonanie wyroku na dziesięciu skazanych na śmierć niemieckich przestępcach wojennych.

Faktycznie skazano jedenastu , ale Hermann Wilhelm Göring uniknął wykonania wyroku,popełniając samobójstwo.

Świadkowie egzekucji twierdzą,że Julius Streicher na parę sekund przed wykonaniem wyroku wypowiedział słowa „Święto Purym w 1946 roku”.

Katz tak to komentuje :

„Przypadkiem (?)dzień 16 października 1946 przypadał dokładnie na dzień Hoszana Raba -„ostatni dzień sądu” pośród największych świąt żydowskich,do których należy także Nowy Rok oraz Jom Kippur”.

Czy w świętej księdze islamu też ukryty jest szyfr liczbowy  ?

Wszystko na to wskazuje…

Oto fragment „Sury LXXIV-Okryty Płaszczem”:

„Nad nim{nad piekłem-przyp.aut} czuwa dziewiętnastu.Uczyniliśmy stróżami ognia tylko aniołów.Uczyniliśmy taką ich liczbę tylko po to , aby doświadczyć tych,którzy nie uwierzyli; aby przekonali się o prawdzie ci,którym została dana księga{…} a niewierni mówią: >Jaki Bóg chciał dać przykład przez to?< w ten sposób Bóg prowadzi w zabłądzenie ,kogo chce, i On prowadzi drogą prostą,kogo chce”.

Zdumiewające,ale wszystkie sury Koranu rozpoczynają się od słów „Bismillah al-Rahman al Rahim” (W imię Boga,Miłosiernego,Litościwego)…

W języku arabskim zwrot ten ma 19 liter. Słowa „imię” , „Bóg”, „miłosierny” i „litościwy” pojawiają się w całym Koranie w liczbie podzielonej przez 19.

Koran ma  114 sur . Ta liczba też dzieli się prze 19.

„Al-Magatta’at”,najmniejsza grupa liter arabskich ,znajdująca się przed dwudziestoma dziewięcioma ze wszystkich 114 sur, była niemałą łamigłówką dla egzegetów,bo jej sens i znaczenie nie były jasne.

Jest to 14 liter ,znajdujących się w tekście Koranu w 14 kobinacjach.

Jeśli dodać wszystkie litery typu Al-Magatta’at we wszystkich surach,przed którymi widnieją te kombinacje,to w trzynastu na czternaście przypadków otrzymamy liczby podzielone przez 19.

Żeby było ciekawiej,jedynym przypadkiem,w którym, nie da się tego wykonać,jest…właśnie sura 19 !

Kto pozostawił nam te matematyczne przesłania,które dopiero teraz pozwoliła ujawnić informatyka ?

Bądź co bądź większość dawnych przekazów udowadnia,że teksty te,słowo po słowie dyktowali prorokom boscy mistrzowie.

Część naukowców idzie dalej, domniemując,że wysoko rozwinięta cywilizacja pozostawiła niegdyś na Ziemi wiadomość skierowaną do pokolenia,które opanuje przestrzeń międzygwiezdną.

Wiadomość taka musiała zostać zdeponowana w miejscu,które moglibyśmy odkryć dopiero przy zaawansowanej wiedzy technicznej,czyli tam,gdzie dane jej będzie przetrwać wieki.

Paranormal.pl

Reklamy

From → Artykuły, Galeria

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: