Skip to content

Zjawa na fotografii

18 listopada 2009
W Wielkiej Brytanii powstało niezwykłe zdjęcie na którym uwieczniono byt z zaświatów.

23-05-2008

Zjawa na fotografii

Zaczęło się niewinnie. Grupa nastolatków z brytyjskiej miejscowości Billingham urządziła sobie w połowie stycznia 2008 r. wieczorne spotkanie. W pewnym momencie młodzi ludzie postanowili uwiecznić siebie w radosnym nastroju i 17-letni Matthew Summers zrobił przyjaciołom kilka zdjęć aparatem fotograficznym w telefonie komórkowym. To, co na jednym ze zdjęć zapisał cyfrowy aparat, wywołało wstrząs w nastolatkach.

Tajemnicza twarz

Przed obiektywem stanęło sześć koleżanek Summersa, potem w kadr trafiło jeszcze dziecko, zapłakana młodsza siostra jednej z dziewcząt. Na zdjęciu jednak widocznych jest osiem twarzy. Ta ósma, nadliczbowa, jakby dziecięca, wysuwa się spomiędzy sylwetek nastolatek na wysokości ich kolan.
– Kiedy wykonywałem fotografię, do koleżanek podbiegła z krzykiem zapłakana młodsza siostra jednej z nich. Tyle widziałem w obiektywie – rozemocjonowany Matthew Summers relacjonował niezwykłe wydarzenie dziennikarzowi lokalnego dziennika Evening Gazette. – Jednak na zdjęciu widać co innego. To nie jest jakaś przypadkowa plama, tylko twarz. Kiedy ją zobaczyłem, przeżyłem wstrząs, bo nie wierzyłem w takie historie.

Extra

Co zostało zarejestrowane przez cyfrowy aparat w frontowym pokoju domu przy ulicy Roscoe Road w Billingham?
Na tym jednym zdjęciu z tajemniczym dzieckiem sprawa się nie kończy. Badacze zjawisk paranormalnych odnotowali wiele przypadków utrwalania na zdjęciach osób, których tam być nie powinno. Takie nadliczbowe postaci, niewidzialne w trakcie wykonywania fotografii, eksperci określają pojęciem „extra”. Wg badaczy są to zjawy zmarłych, które przywiązały się do danego miejsca lub do kogoś z żywych ludzi.

Tadeusz Oszubski
Fot.: Archiwum

Reklamy

From → Artykuły

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: