Skip to content

UFO w Wylatowie – to była CHMURA?

18 listopada 2009

W artykule z 10 maja br. opisałem dziwny obiekt znajdujący się na wykonanym przeze mnie zdjęciu w Wylatowie. W celu jego dokładnego zbadania skierowałem zapytanie do działu prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej. Odpowiedź oczywiście została udzielona.

Oto publikacja:
UFO w Wylatowie

Oto zapytanie:

Witam Pana bardzo serdecznie!Proszę o możliwie pełne udzielenie informacji na temat latających maszyn wojskowych i cywilnych, znajdujących się/bądź mogących się znajdować w okolicach miejscowości Wylatowo w dniu: 05.05.2007r. o godzinie 13:22 na pozycji (promień 10 km): http://mapa.targeo.pl/,0,427753,527766

 

celem zbadania istoty obiektu sfotografowanego na zdjęciu (prawa strona):

Proszę także o udzielenie informacji czym może być zarejestrowany obiekt i czy Siły Zbrojne RP mają na ten temat jakąmkolwiek wiedzę – może macie w archiwach więcej takich „artefaktów” i jest jakaś szansa poznania jakie obiekty takie efekty mogą na zdjęciach pozostawiać?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.


Pozdrawiam,
Adam Michalak
HOTNEWS.pl

Oto odpowiedź:

„Szanowny Panie, w odpowiedzi na Pana maila informuję, że Centrum Operacji Powietrznych przekazało informację, że w dniu 5 maja br. we wskazanym przez Pana rejonie nie wykonywano lotów wojskowych.
W ocenie personelu latającego obiekt, który widzi Pan na załączonym zdjęciu, jest chmurą typu cumulus lub alto-cumulus, która zaczyna się dopiero budować.Z poważaniem Artur Weber
Departament Prasowo – Informacyjny MON

A więc mamy oficjalne stanowisko wojska w tej sprawie.

Teraz będzie trzeba zapytać:

1. Czy chmury cumulus bądź alto-cumulus są niewidoczne dla ludzkiego oka w fazie formowania? Ja obiektu na własne oczy niestety nie widziałem.

2. Skoro chmura zaczyna się dopiero budować… dlaczego nie ma jej na zdjęciach wykonanych kilka sekund później?

Temat oczywiście będzie wydrążony jak przystało na HOTNEWS i moją skromną osobę 🙂 Tym razem zapytanie zostanie skierowane do specjalistów od pogody.

Opracowanie: hotnews

Źródło/autorstwo: red.nacz, Ministerstwo Obrony Narodowej/r.n.

Reklamy

From → Artykuły, Galeria, Linki

One Comment
  1. nowosolanin1970 permalink

    Obiekt uwieczniony na tym zdjęciu to nie żadna chmura (kompletna bzdura), tylko UFO w kształcie walca, rury lub, jak kto woli, cygara, czego jestem absolutnie pewny, tak pewny, że nie potrzebuję żadnego eksperta. Skąd ta pewność? Stąd, że od jakiegoś już czasu filmuję niebo i za każdym razem na nagraniu filmowym widzę oprócz ptaków i owadów szybko przelatujące obiekty określane mianem UFO, najczęściej w kształcie kul i walca, dokładnie takiego, jak na powyższym zdjęciu. Wojsko i rządy kiedyś mogli wciskać ciemnotę i głupotę ludziom, kiedy jeszcze nie było cyfrowych aparatów fotograficznych i kamer. Ludziska, nie dajcie się ogłupić i zwieść. Róbcie zdjęcia, filmujcie niebo i sami analizujcie to, co widzicie na fotografiach i nagraniach. Pozdrawiam ludzi trzeźwo myślących i mających swoje zdanie na temat UFO.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: