Skip to content

Chiński raport UFO

17 listopada 2009

Po szesnastu latach milczenia ujawniono materiał z obserwacji tajemniczego obiektu latającego w Chinach.

„Porusza się bardzo szybko na północ rozprzestrzenia ogień, przekształca się w dwa obiekty; kulę i sześcian” – to nie fragment filmu science-fiction ale rozmowa kontrolera lotów z pilotem samolotu pasażerskiego, który szesnaście lat temu nad Szanghajem zauważył tajemnicze zjawisko.

Kaseta – jedyny namacalny dowód w sprawie – została upubliczniona podczas seminarium dotyczącego UFO, które miało miejsce w dniu wczorajszym w Szanghaju – donosi Beijing Legal Times.

Nagranie posiada Wu Jialu, starszy inżynier z Shanghai Aircraft Design and Research Institut. Twierdzi on, że do dzisiejszego dnia nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, czym dokładnie było tajemnicze zjawisko.

„26-minutowe nagranie dokonane 18 marca 1991 roku zawiera całościowy zapis głosu pilota widzącego obiekt latający niewiadomego pochodzenia, który nagle zniknął” – mówi Wu, obecnie dyrektor instytutu zajmującego się badaniami UFO.

Wu przekazał nagranie prasie. Oto częściowy zapis nagrania:

KL: kontroler lotów
3603: pilot samolotu

KL: 3603, co widziałeś?

3603: Wystartowałem, przeleciałem około siedem mil morskich (13 kilometrów) na kursie 28 stopni. Zauważyłem niezidentyfikowany obiekt latający po mojej prawej stronie. Miał trzy do pięciu metrów długości. Był czerwony i wyglądał jakby rozprzestrzeniał ogień. Leciał na północny-wschód. Skręciłem więc łagodnie na północ no i ten obiekt zaczął się oddalać i oddalać od mojego samolotu. Przemieszczał się szybko. Nagle zawrócił.

3603: Byłem już w odległości 20 mil morskich (37 km). Obiekt poruszał się na południowy-wschód. Leciał coraz niżej i niżej. Skręciłem lekko na wschód. Znów zmienił kierunek na północ zmieniając kolor na czarny.

Rozdzielił się na dwie części; jedną kulę w części górnej i sześcian w części dolnej. Te dwa obiekty poleciały na północny-wschód. Wspięły się i zniknęły. Pojawiły się jeszcze raz i znów zniknęły.

KL: Zrozumiałem.

KL: Kiedy widziałeś ostatni obiekt?

3603: Około 18:26, 10 mil morskich od Wuxi City.

KL: Jakie było jego położenie?

3603: Naprzeciwko mnie.

KL: 3603, czy potrafisz określić jego prędkość?

3603: Prędkość, hmmm, maksymalna prędkość. Trudne do powiedzenia. Od 600 do 700 kilometrów na godzinę. Czułem że leci z prędkością dużego samolotu.

… …

Cyi Yilin, dziennikarz szanghajskiego Xinmin Evening News zeznał, że w dniu 19 marca 1991 roku jego redakcja otrzymywała wiele telefonów od mieszkańców z najbliższych okolic o czerwonej kuli ognia widzianej poprzedniego dnia.

„Było pełno telefonów z Wusong, Xinzhuang i okolic Bund. Jeden jednak przykuł moją uwagę. To był telefon z portu lotniczego Hongqiao Airport” – mówi Cui.

Jin Xin, kontroler lotów w głównej wieży lotniska Hongqiao Airport, powiedział że widział dziwny latający obiekt świecący czerwonym światłem.

„Natychmiast poprosiłem pilota do śledzenia obiektu” – powiedział wówczas kontroler.

Zhu Zhaoyuan, pilot samolotu 3603 należącego do linii lotniczych Jinan Airlines pracuje obecnie w firmie China Eastern Airlines, która przejęła wcześniejsze linie.

„Pilotował mały pasażerski samolot kiedy natrafił na obiekt” – mówi Jin. Zhu był wówczas doświadczonym pilotem w średnim wieku. Zhu niestety nie może się obecnie wypowiadać na ten temat.

Źródło


Opracowanie: hotnews

Źródło/autorstwo: shanghaidaily.com/r.n.

From → Artykuły

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: